Yaşlanmanın iyice belirgin hale geldiği 40-60 yaş aralığındaki kadınlar, genç görünmek için estetik cerrahların kapısını çalıyor. En sık yakındıkları ve değişiklik istedikleri noktaların başında ise kaşlardaki düşme, üst ve alt göz kapaklarında torbalanma, elmacık kemiklerinin üzerindeki yağ yastıkçıklarının aşağıya doğru kayması, burun ve ağız kenarındaki olukların derinleşmesi, çene kenarlarında sarkmalar, gıdık ve boyun bölgesinde yağ toplanması geliyor.

Bu sorunların giderilmesinde yüz germe ameliyatı kilit rol oynarken, kaş kaldırma, göz torbalarının düzeltilmesi ve yüze yağ enjeksiyonu gibi estetik girişimler de tamamlayıcı hale geliyor.

Mini yüz germe tekniğinde kulak memesinin önünden başlayıp, kulak içine gizlenen ve yukarıda saçlı deriye uzanan 5-7 cm.’ik bir kesi yapıyoruz. Ameliyat sonrası erken dönemde bu kesi, saç modeliyle kolaylıkla gizleniyor.

Geç dönemde de izlerin büyük kısmı kulak içi ve saçların içinde kaldığı için dikkat çekmiyor. Sadece sınırlı bir alanda yüz cildini kaldırıyoruz ve daha derin planda olan yüz sinirleri ile hiç karşılaşmıyoruz. Bu nedenle yüz sinirlerine zarar verilmesi söz konusu olmuyor. Cilt altında aşağıya doğru yer değiştirmiş, sarkmış olan yüzün yağ yastıkçıklarını ve yumuşak dokularını dikişler yardımı ile yukarıya, olması gereken yere getiriyoruz

2018-02-22T12:47:41+00:00